вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty drewniane

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Niewłaściwie konserwowane sztachety drewniane w mgnieniu oka się eksploatują i mogą ostatecznie stracić swój pierwotny urok oraz cechy. Decydując się na zastosowanie drewna na płot warto poznać typy konserwacji oraz pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy zdołamy napawać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa wypada rozpocząć od należytego i starannego przygotowania towaru na płot, gdyż od tego uzależniony jest efekt końcowy własnych prac. Przed zastosowaniem artykułów do protekcji oraz ozdoby płotów z drzewa kluczowe jest skontrolowanie, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga objawów biokorozji. Wówczas po zakończeniu obróbki drewna na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu technicznego, jaki chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robakami. Gdy zabezpieczymy już nasze ogrodzenie przed rozwojem biokorozji, wypada nanieść kolejne amalgamaty, które asekurują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli potrzebujemy zdołać zachować naturalny odcień drzewa naszego ogrodzenia, winniśmy użyć achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu wskazanego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący albo lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni płot od wewnątrz, lecz nie utworzy na jego nawierzchni ochronnego filmu. Ochronione w ów sposób ogrodzenie pozostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej ochronie płotu, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki skuteczniej niż w wypadku impregnatu zabezpieczy płot przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać by płoty z drzewa były trwałe należy przeznaczyć im mnóstwo uwagi i troski.

Totalnie inaczej jest w wypadku ogrodzeń wykonanych z plastiku. Ów gatunek ogrodzeń jest w całości wytrzymała na warunki atmosferyczne przez co nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia PCV nie podlegają również biokorozji w następstwie tego służą swoim właścicielom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий